kredyt gotowkowy przez telefon

Cenimy sobie wygodę dostępu do bankowości elektronicznej, dzięki czemu wiele spraw bankowych możemy załatwić bez wychodzenia w domu. Bez wizyty w banku możemy założyć konto w banku, wymienić kartę czy założyć lokatę. Przyszedł czas na kredyt gotówkowy na telefon. Okazuje się, że wiele banków udostępnia oferty kredytowe również w wersji telefonicznej. Czy jednak taki kredyt jest bezpieczny?

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy na telefon?

Jak się okazuje zaciągniecie kredytu na telefon nie jest takie trudne. Wystarczy, że wybierzemy ofertę kredytową banku i wykonamy telefon na infolinię. Pewnie zastanawiacie się czy taka metoda zaciągnięcia kredytu jest bezpieczna? W czasie rozmowy telefonicznej generowany jest jedynie wniosek kredytowy, aby kredyt został uruchomiony niezbędna jest weryfikacja zdolności kredytowej.

Bank udzielając kredytów prosi o przedstawienie dochodów oraz innych zobowiązań kredytowych na podstawie, których określana jest zdolność kredytowa. Najczęściej jesteśmy proszeni o dostarczenie niezbędnych dokumentów do placówki banku lub ich przesłanie.

Przed uruchomieniem wnioskowanej kwoty bank może nas poprosić o wizytę w placówce w celu podpisania umowy kredytowej. Niektóre banki przesyłają umowę kredytową kurierem, którym jednocześnie odsyła się podpisane dokumenty.

Jakie są zalety kredytu gotówkowego na telefon?

Pierwsza weryfikacja kredytowa możliwa jest dzięki połączeniu telefonicznemu, ale z reguły bank prosi kredytobiorcę o wizytę w swojej placówce, aby zakończyć proces weryfikacyjny. Zaletą kredytu na telefon z pewnością jest szybsza weryfikacja oraz uruchomienie środków kredytowych.

Przy kredycie gotówkowym kredytobiorca nie ma obowiązku wskazywania celu na jaki zostaną przeznaczone środki kredytowe. Ponadto nie jest wymagane ustanowienie zabezpieczenia, jak w przypadku innych kredytów.

Czy kredyt gotówkowy przez telefon jest bezpieczny?

Kredyt gotówkowy przez telefon to tylko jedna z propozycji skorzystania z kredytów bankowych. Za pośrednictwem infolinii zgłaszamy chęć zaciągnięcia kredytu gotówkowego. Większa część formalności załatwiana jest już w placówce banku lub za pośrednictwem kuriera.

Zasada weryfikacji kredytobiorcy wymagana jest przez Komisję Nadzoru Finansowego, która prowadzi nadzór na instytucjami bankowymi. Nie ma możliwości zaciągnięcia kredytu w banku wyłącznie poprzez jeden telefon z infolinią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *