Każdy kredyt wiąże się z kosztami, które kredytobiorca powinien poznać za nim wybierze odpowiednia dla siebie ofertę. Przestrzegając kilku zasad wybór kredytu gotówkowego będzie łatwiejszy i pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Jakie są koszty kredytu gotówkowego?

Najczęściej jako główny koszt kredytu podawane jest oprocentowanie, ale analizując oferty warto zwrócić również uwagę na takie elementy, jak prowizja za udzieloną kwotę czy opłaty dodatkowe. Samo oprocentowanie może być niskie, ale to właśnie koszty dodatkowe mogą podnieść jego cenę.

Do opłat dodatkowych może zostać włączona opłata za założenie konta do obsługi kredytu czy dodatkowe ubezpieczenie. W teorii konta bankowe są za darmo, ale warto sprawdzić z jakimi kosztami się ono wiąże przez cały okres kredytowania.

Porównaj oferty kredytów

Nie ma nic złego w porównywaniu ofert i szukaniu kredytu uszytego na miarę. Korzystając z pomocy eksperta kredytowego będziemy mięli możliwość sprawdzenia kilku ofert w kilku bankach, a dzięki temu będzie możliwe wybranie korzystnej oferty. Kredyt gotówkowy nie powinien obciążać domowego budżetu.

Czas to pieniądz

Jednym z ważniejszych elementów kredytu jest czas trwania umowy kredytowej. Zazwyczaj kredytobiorca porównuje raty kredytowe, aby były jak najmniej obciążające w codziennych płatnościach. Jednak im dłuższy okres kredytowania, tym dłuższy okres odsetkowy, który przekłada się na zwiększone koszty kredytu.

Niska rata może być przekonywująca, ale warto sprawdzić jakie są koszty całkowite kredytu gotówkowego po dłuższym okresie spłaty.

Jeśli jesteś zainteresowany kredytem gotówkowym zapraszam do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *