kredyt samochodowy dla firm

Za kredytem samochodowym dla firm przemawia głównie jego dostępność oraz możliwość kredytowania starszych aut. Przed wyborem kredytu samochodowego, warto porównać kilka parametrów, na które składają się głównie koszty kredytowe.

Na jaki okres można zaciągnąć kredyt samochodowy dla firm?

Sam okres kredytowania przekłada się w dużej mierze na koszty kredytowe. W praktyce im dłużej spłacany jest kredyt tym dłuższy okres spłaty odsetek, które generują i podnoszą koszty samego kredytu. Ta zasada ma również zastosowanie do kredytu samochodowego.

Najczęściej kredyt samochodowy udzielany jest do 10 lat. Jednocześnie należy pamiętać, że im starsze auto planujemy kupić tym krótszy okres kredytowania.

Jak wiek auta podnosi koszty kredytowe?

Nieprawdą jest, że kredyt samochodowy można zaciągnąć jedynie na nowy samochód. Coraz częściej kredyty udzielane są starsze auta. Jednak przy kosztach kredytowych to nowy samochód w kredycie może liczyć na niższe oprocentowanie niż to kilkuletnie.

Zwiększone oprocentowanie przy kredycie na starsze auto wiąże się z ryzykiem, jakie ponosi bank przy udzieleniu finansowania na zakup takiego pojazdu. Najczęściej bank zwiększa oprocentowanie zgodnie z wiekiem pojazdu. Jednak przy zakupie nowego samochodu, należy liczyć się jednocześnie z jego wysoką ceną. Przy wybieraniu oferty kredytu samochodowego, należy przeanalizować, który pojazd jest korzystniejszy dla firmy.

Jaka prowizja za udzielenie kredytu samochodowego dla firm?

Wysokość prowizji przy kredycie samochodowym dla firm uzależniona jest wyłącznie od wewnętrznej polityki banku. Nie oznacza to, że przy starszych pojazdach będzie ona wyższa. Przy wyborze kredytu samochodowego, warto jednocześnie zwrócić uwagę od czego jest uzależniona prowizja. Zdarza się, że bank pobiera dodatkowo prowizję za wcześniejszą spłatę kredytu.

Analizując ofertę kredytu samochodowego, warto zwrócić uwagę na koszty dodatkowe z jakimi będzie musiał się zmierzyć jego właściciel. Zazwyczaj po zakupie samochodu kolejnym dużym kosztem okazuje się ubezpieczenie oraz amortyzacja i zużycie samochodu.

Interesuje Cię kredyt samochodowy? Dowiedz się więcej na bezpłatnym spotkaniu. Umów spotkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *