zakupy na kredyt

Kredyt gotówkowy to jeden z ulubionych kredytów konsumenckich. Za jego popularnością przemawiają elastyczne warunki kredytowe, szybka decyzja o przyznaniu środków oraz brak zabezpieczeń kredytowanej kwoty. Już po kilku godzinach od złożenia wniosku kredytowego kredytobiorca może liczyć na decyzję kredytową. Możliwość wykorzystania środków kredytowych jest dowolna, ponieważ jest to kredyt bez wskazywania celu.

Na co przeznaczyć kredyt gotówkowy?

Przeznaczenie kredytu gotówkowego przez kredytobiorcę jest dowolne, ponieważ we wniosku kredytowym nie jest wskazywany cel jego wykorzystania. Bardzo często kredyt gotówkowy przeznaczany jest na wykonanie drobnych prac remontowych czy zakup nowego samochodu. Coraz częściej kredytobiorcy przeznaczają środki kredytowe na zakupy lub wycieczki.

Najczęściej kredyt gotówkowy udzielany jest na niewielkie kwoty, a tym samym jego koszty nie są tak wysokie jak przy innych zobowiązaniach.

Jakie dokumenty są niezbędne przy wnioskowaniu o kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy wymaga niewielkiej ilości dokumentów. Mianowicie poza wnioskiem kredytowym do kredytu, należy dołączyć również dowód osobisty w celu potwierdzenia tożsamości oraz zaświadczenie o wysokości osiąganych dochodów.

Bank przed udzieleniem decyzji kredytowej oblicza zdolność kredytową, głównie na podstawie przedstawionych dokumentów finansowych. Ponadto do wyliczenia zdolności brane pod uwagę są takie parametry jak ilość osób w gospodarstwie domowym oraz inne zobowiązania kredytowe. Dodatkowo bank pobiera z Biura Informacji Kredytowej raport o historii kredytowej kredytobiorcy. Na jego podstawie jest wstanie określić czy jest się wiarygodnym kredytobiorcą.

Podsumowując, kredyt gotówkowy pozwala na zaspokojenie bieżących potrzeb, ale również na realizację większych projektów jak na przykład remont czy wycieczka zagraniczna. Propozycje kredytów gotówkowych pozwalają na ich przeanalizowanie i zaciągnięcie kredytu dostosowanego do potrzeb kredytobiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *