konsolidacja kredytu

 

Utrata płynności finansowej wpływa znacząco na nasze życie. Pogorszenie się sytuacji finansowej może być spowodowane utratą pracy, chorobą czy innym zdarzeniem losowym, na które nie mamy wpływu. Natomiast duży wpływ mamy na to, jak poprawić naszą sytuację życiową. Kredyt na ciężkie czasy pozwoli nam połączyć kilka zobowiązań. Jeśli przygniata was ciężar rat kredytowych, można je zamienić w jedną mniejszą.

Co nam daje kredyt na ciężkie czasy?

Ilość comiesięcznych rat kredytowych może przytłaczać, zwłaszcza jeśli nasza sytuacja finansowa nie jest w najlepszej kondycji. Wyjściem z finansowego impasu jest skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego, czyli połączenia wszystkich naszych kredytów w jeden.

To, co przede wszystkim daje nam kredyt na ciężkie czasy to, czas i pieniądze. Płacą jedną ratę w określonym terminie nie musimy się zastanawiać do, kiedy należy opłacić inne zobowiązania kredytów gotówkowych. Ponadto każdy zaciągnięty kredyt konsumpcyjny wiąże się z kosztami kredytowymi. Wiążąc wszystkie kredyty w jeden, płacimy tylko jedne koszty kredytowe zamiast dla przykładu pięciu, bo zaciągnęliśmy kredyt na remont mieszkania, kredyt na zakup samochodu, kredyt na sprzęt AGD czy inne mniejsze pożyczki.

Zaletą kredytu konsolidacyjnego jest mniejsza wysokość raty, niż gdy płacimy pięć rat z osobna. Kredyt konsolidacyjny udzielany jest na takich samych zasadach jak kredyt konsumpcyjny zwany potocznie kredytem gotówkowym tylko, że wypłacone środki są przeznaczane na spłatę innych zobowiązań finansowych kredytobiorcy.

Jak skonsolidować kredyty konsumpcyjne?

Bez zdolności kredytowej i dobrej historii kredytowej kredyt na ciężkie czasy nie jest tak łatwy do uzyskania. Bank przed udzieleniem jakiegokolwiek kredytu sprawdza naszą historię kredytową, aby uzyskać informacje, jakimi kredytobiorcami jesteśmy.

Jeśli regularnie spłacamy zaciągnięte kredyty, to nasza historia kredytowa jest dobra. Poza wiarygodnością dla banku ważna jest również zdolność kredytowa, która świadczy o tym, czy jesteśmy w stanie spłacać konsolidację kredytu.

O uzyskanie konsolidacji kredytowej wnioskujemy na takich samych zasadach, jak przy kredycie gotówkowy, różni się nieco dokumentacją i procesem kredytowym. Prawidłowo przeprowadzona procedura konsolidacyjna pomoże nam nie tylko uwolnić się od nadmiaru innych rat kredytowych, ale również zyskać na wcześniejszej spłacie pozostałych kredytów.

O tym, jakie kredyty i w jaki sposób skonsolidować zobowiązania finansowe wobec banku pisałem w artykule Jak wziąć najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *